+ Yorum Gönder
Dünya Ülkeleri ve Yurtdışı Geziler Forumunda Lesotho nun tarihi güzellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Lesotho nun tarihi güzellikleri
  Lesotho nun tarihi güzellikleri

  lesotho.jpg

  Lesoto, dağlık bir ülkedir ve Göklerin Krallığı olarak da bilinir. Doğal güzellikleri, zengin bitki ve hayvan türleri, tarih öncesi kültürel mirası ile her adımda görülecek yeni şeyler sunar.

  Her yıl düzenlenen Monija Festivali, ülkenin zengin kültürünün izlenebileceği iyi bir fırsattır. Maluti sıradağları, 3000 m'den daha yüksek platolarla bağlıdır ve 3482 m'lik zirvesi ile görülmeye değer. Dağın etekleri zengin volkanik toprağı ile tarım için bulunmaz bir kaynak oluşturur.

  Afrika'nın güneyine hayat veren iki önemli nehir Orange ve Tugeld'in kaynakları bu dağların arasında yer alır. Caledon nehri ise ülkenin batı kısmında yer alır. Her üç ırmak da kristal berraklığındaki suları, yemyeşil kıyıları ve zengin canlı türleri ile etkileyicidir.
 2. Zarafet
  Üye

  Lesotho ya da resmi adı ile Lesotho Krallığı, Afrika kıtasının güneyinde yer alan bir ülkedir. Lesotho’nun ekonomik varlığı, bütünüyle madenciler, işçiler ve hizmetliler olarak ülkedeki işgücünün yarısına iş olanağı sağlayan Güney Afrika’ya bağlıdır. İklimi çeşitlidir. Ülkenin güney yarıküre bölümünde yer alması ile mevsimler kuzey yarıküre ülkelerinin tersi olarak yaşanmaktadır.
+ Yorum Gönder